Haber

200 bin çikolata çalan ‘Paskalya tavşanı’ tutuklandı

İngiltere’de 200 bin çikolatalı Paskalya yumurtası çalan ve ülkede ‘Paskalya tavşanı’ olarak bilinen 32 yaşındaki Joby Pool, 18 ay hapis cezasıyla tutuklandı.

CNN International’ın haberine göre, 11 Şubat’ta bir üretim tesisine giren ve “Cadbury Creme Eggs” isimli toplam maliyeti 40 bin dolar olan çikolataları çalan Pool, daha sonra çaldığı kamyonla kaçtı. Pool, olaydan beş ay sonra Shrewsbury Kraliyet Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Yargıç Anthony Lowe tarafından 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Havuz, karara göre cezasının yarısını hapiste çekecek. Sanık daha sonra şartlı tahliye ile serbest bırakılacak.

HAVUZ YAPILAN İDDİALARI KABUL ETTİ

Joby Pool, karar duruşması öncesi hakkında yöneltilen ‘hırsızlık, kanunen cezai zarar verme ve sigortasız araç kullanma’ suçlamalarını kabul etti. Pool’un o dönemde avukatı olan John McMillan ise savunmasında, “Takip edildiğini anlayınca aracı durdurdu, oyunun bittiğini ve polisin peşinde olduğunu anladı. Güvenli bir anda aracı durdurdu. (Polise) direnmedi ve ardından gözaltına alındı” dedi. (DIŞ HABERLER)

salpazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu