Ekonomi

Huntsman 4. çeyreğe göre düzeltilmiş FAVÖK tahminini aşağı yönlü revize etti

THE WOODLANDS, Texas – Huntsman Corporation (NYSE:HUN), 2023’ün dördüncü çeyreğine yönelik düzeltilmiş FAVÖK beklentilerini 40 milyon $ ila 45 milyon $ aralığına revize etti; bu, daha önce beklenen 65 milyon $ ila 90 milyon $ aralığından önemli bir düşüş. Bugün açıklanan düzeltme, azalan özsermaye getirileri ve şirketin Rotterdam tesisindeki beklenmedik bir kesintinin olumsuz etkisi de dahil olmak üzere Poliüretan segmentinde devam eden zorluklara bağlanıyor. Kesinti daha sonra düzeltildi.

Bu ön rakamlar, şirketin tam fayda açıklamasından önceki güncellemenin bir parçasıdır ve yıllık kontrolün sonucuna tabidir. Huntsman, 22 Şubat 2024 Perşembe günü, 2023’ün dördüncü çeyreğine ilişkin ayrıntılı mali sonuçları tartışmak üzere bir konferans görüşmesi yapmayı planlıyor. Toplantıda ilk brifingin ardından soru-cevap bölümü de yer alacak.

Mali tablolar ve segment bilgilerinin yanı sıra kazanç ayrıntıları da 21 Şubat 2024’teki piyasa kapanışından sonra açıklanacak. Ayrıca sunum materyalleri ve hazırlanan açıklamalar Huntsman’ın yatırımcı ilişkileri web sitesinde yayınlanacak.

Huntsman Corporation, 2022 yılında yaklaşık 8 milyar dolar gelirle dünya çapında faaliyet göstermekte ve çok çeşitli özel ve farklı kimyasallar üretip pazarlamaktadır. Şirketin yaklaşık 7.000 çalışanı bulunmaktadır ve yaklaşık 30 ülkede tesisleri bulunmaktadır.

Bu güncellemede sağlanan bilgiler, çeşitli risklere ve belirsizliklere tabi olan ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bunlar şirketin faaliyetlerini ve mali performansını etkileyebilir ve gerçek sonuçlar bu açıklamalarda öne sürülen iddialardan farklı olabilir. Bu haber Huntsman Corporation’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu